Akçe Nedir?

Akçe nedir?

Akçe, Ben derim ki... platformunda katıldığın anketler sonucunda elde ettiğin kazancı gösteren birimdir. Her ankete katılım sonucunda o ankete ilişkin belirlenmiş miktarda Akçe kazanılır. Bu Akçeler hesabında birikir. Belli bir miktar Akçe olduğunda, bu Akçeleri karşılığına denk gelen TL (Türk Lirası) miktarına çevirerek hesabında kayıtlı faturasız cep telefonuna TL olarak yükleyebilir, kendine ait banka hesabına aktarabilir ya da Apple, Google Play, online popüler oyunların (League of Legends, Metin2, World of Warcraft gibi) hediye çekine dönüştürebilirsin. Bunlara ek olarak artık Akçelerini Migros alışveriş çeki isteğinde bulunmak için de kullanabilirsin.

Akçe değişimi hesaplaması: Bu hesaplama bir Akçenin kaç TL’ye karşılık geldiğini göstermektedir. Hesaplamaların kolay ve açıkça anlaşılabilir olmasını sağlamak için 100 Akçe karşılığı bir TL olarak belirlenmiştir.

Hesabında Akçe'lerin küsuratlı olarak gösterilmektedir. Virgülden sonraki rakamlar küsurat kısmıdır. Örneğin hesabında 1000,00 Akçe varsa bu 10 TL'ye karşılık gelmektedir.


Üyelerimize yaptığımız ödemelere ait dekontlardan bazılarına bu linkten ulaşabilirsin.

Sorularının cevabını sitenin Sık Sorulanlar bölümünde bulabilirsin.